Rosenthal

Rosenthal jest firmą o ponad 100-letniej tradycji w produkcji najwyższej jakości porcelany. Marka Rosenthal w każdym zakątku świata jest synonimem luksusu, stylu życia i wyrafinowanej estetyki. W ofercie firmy oprócz klasycznych form jest również nowoczesne wzornictwo.
 
Serwis BIAŁA MARIA jest najsłynniejszym klasycznym serwisem zaprojektowanym przez Philipa Rosenthala w 1916 roku dla ukochanej żony- francuskiej księżnej- Marii de Beurges. Jego prosta, geometryczna forma z delikatnym reliefem na brzegach już od niespełna 100 lat cieszy się ogromną popularnością wśród wielbicieli nieskazitelnie białej porcelany. Misternie wykonany biedermeierowski ornament to kwiaty śródziemnomorskiego krzewu granatowca, który już od wieków średnich uznane były za symbol płodności i miłości.Serwis Marii dostępny jest w czterech dekoracjach: Maria Bukiet Letni, Maria Błękitna, Maria Jeżynowa, Maria St.Germain.

W 1950 roku firmę przejął syn założyciela Philip Rosenthal junior,a  zaprezentowana przez niego 5 lat później nowoczesna kolekcja New Look określona była jako "nowe spojrzenie na porcelanę " wskazywała kierunek rozwoju firmy na następne dziesięciolecia. Filip Rosenthal opierając się na założeniach Bauhausu, pragnął połączyć w produkcji masowej funkcjonalność przedmiotu z wartościami artystycznymi. Wyroby sygnowane znakiem Studio-Line (utworzonym w końcu lat 50-tych) cechuje różnorodność będąca odbiciem osobowości artystów związanych z tą pracownią (W. Grupius, T. Sarpaniewa, A. Warhol, R. Platt, P. Urquiola).
Do najbardziej popularnych serwisów z tej linii należą: Suomi, Free Spirit, Tac, Landscape.
W kolekcji Studio-Line dostępne są elementy nie tylko serwisów, ale również dekoracje np. Andy Warhol.
 
Copyright © 2012 by Inter-Comp.Pl

Facebook