Goebel

 
Goebel Porzellan to jeden z  największch  producentów artykułów upominkowych, dla którego tradycja znaczy jakość. Manufaktura założona w roku 1871 w bawarskiej miejscowości Rödental od zawsze za swój cel stawiała sobie wysokie wymagania w dziedzinie wzornictwa i ręcznego wykonania. Goebel pozwala odczuć, jak dzięki współpracy z renomowanymi artystami, tworzone są dzieła z porcelany, szkła i innych pokrewnych im materiałów.
Porcelana Goebel zespala dwa światy łącząc tradycję i nowoczesną linię wzornictwa i dekorów. Obok tradycyjnych kolekcji figur i porcelany użytkowej Goebel proponuje specjalną serię Classics – są to dzieła powstałe na kanwie archiwalnych wzorów dostępne we wznowionych edycjach jedynie w limitowanych seriach dla koneserów sztuki.

Goebel to:
Delikatna porcelana i Bone China – to białe złoto, więcej niż tylko mieszanka kaolinu, kwarcu i skalenia. To szlachetny materiał poddany ręcznej, często bardzo kunsztownej obróbce. Wysoka zawartość popiołu kostnego w kolekcjach Bone China sprawia, że jest ona jeszcze bardziej delikatna i transparentna. To arystokracja wśród wyrobów ceramicznych.
Dmuchane szkło – nadal większość produktów szklanych jest wydmuchiwana ręcznie, ten bardzo trudny proces produkcyjny pozwala jednak na tworzenie dzieł wyjątkowych i niepowtarzalnych.
Złocone dekory– nanoszone ręcznie 18-karatowym złotem. 
Copyright © 2012 by Inter-Comp.Pl

Facebook